m

Ankete Yorum Ekleme

Önizleme ve Test bölümünden başkalarını anketinize yorum eklemeye davet edebilirsiniz. Böylelikle, yorumları ve geri bildirimleri e-posta ile gönderip almak yerine tüm iş birliğini SurveyMonkey içerisinde gerçekleştirmiş olursunuz.

Birilerini yorum eklemesi için davet ettiğinizde, anket tasarımının test edilmesini ve sorulara yorum eklenmesini mümkün kılan önizleme modunu paylaşmış olursunuz. Önizleme modunda anket yanıtları kaydedilmez.

Atla...

 

Yorum Eklemeye Davet Etme

İstediğiniz zaman başkalarını anketinize yorum eklemeye davet edebilirsiniz.

Bir ekibe dahilseniz, yalnızca anket sahibi olmanız durumunda başkalarını anketinize yorum eklemeye davet edebilirsiniz. Ankete tam düzenleme erişimi olan anket ortak çalışanıysanız, ankete değil ancak yorum erişimine sahip olursunuz.

Başkalarını yorum eklemeye davet etmek için:

 1. Anketinizin Anketi Tasarla bölümüne gidin.
 2. Sayfanın üst kısmındaki Önizleme ve Test düğmesini tıklayın.
 3. Anket önizlemesinin sağ üst köşesindeki U öğesini tıklayın.
 4. Yorum ekleme özelliğinin açık olduğundan emin olun.
 5. Davet Et öğesini tıklayın. Başkalarını veya herhangi bir e-posta adresini ekibinize davet edebilirsiniz.

Ayrıca önizlemenizi başkalarıyla paylaşmak için URL'yi adres çubuğundan kopyalayabilirsiniz! Önizleme bağlantısına sahip olan herkes yorumları görebilir ve bağlantıya sahip olup SurveyMonkey hesabına giriş yapan herkes ise yorum ekleyebilir.

Önizleme bağlantısına sahip olan birinin anket önizlemesini görmesini ve yorum eklemesini engelleyemezsiniz. Bu nedenle bağlantıyı paylaştığınız kişilere anketin özel kalmasını istediğinizi ve başkaları ile paylaşmamaları gerektiğini söyleyin.

İPUCU! Davet ettiğiniz kişiler, yorum görmeden önce SurveyMonkey hesabına giriş yapmalıdır. Davet ettiğiniz kişinin hesabı yoksa, ücretsiz olarak kaydolabilirler. Bir ekibe dahilseniz, ekibinizdeki herkesle anketi paylaşabilir, bu kişilere tam düzenleme erişimi verebilirsiniz.

 

Yorum Ekleme Özelliğini Açma veya Kapatma

İstediğiniz zaman anketinizdeki yorum özelliğini hesabınızdan açıp kapatabilirsiniz.

Bir ekibe dahilseniz, yalnızca anket sahibi olmanız durumunda yorum özelliğini açabilir veya kapatabilirsiniz. Ankete tam düzenleme erişimi olan anket ortak çalışanıysanız, ankete değil ancak yorum erişimine sahip olursunuz.

Yorum ekleme özelliğini kapatmak için:

 1. Anketinizin Anketi Tasarla bölümüne gidin.
 2. Sayfanın üst kısmındaki Önizleme ve Test düğmesini tıklayın.
 3. Anket önizlemesinin sağ üst köşesindeki U öğesini tıklayın.
 4. Yorum ekleme özelliğini açın veya kapatın. Değişiklikler otomatik olarak kaydedilir.

Yorum ekleme özelliği devre dışı bırakıldığında, siz ve mevcut yorumcular silinmiş veya çözümlenmiş yorumları görmeye devam edebilirsiniz. Ancak yorum eklemek için daha fazla kişiyi davet edemez, yeni yorumlar ekleyemez, yorumlara yanıt veremez, yorumları silemez veya çözümleyemezsiniz.

 

Ankete Yorum Ekleme

Anket sahibi sizi e-posta ile davet ederse veya anketi önizleme bağlantısı sizinle paylaşılırsa ankete yorum ekleyebilirsiniz. Anket sahibi tarafından davet edilirseniz, size anket önizleme bağlantısını ve anket sahibinin e-posta adresini içeren bir e-posta gönderilir.

Yorumları görüntülemek veya yorum eklemek için:

 1. Yorum ekleme özelliğini göstermek veya gizlemek için anket önizlemesinin sağ üst köşesindeki w öğesini tıklayın.
 2. Mevcut yorumları görmek veya yeni bir yorum eklemek için her bir sorunun yanından bulunan w öğesini tıklayın. Her bir yorum en fazla 1000 karakter içerebilir ve her yorumcu anket başına en fazla 100 yorum ekleyebilir.
 3. Yorumu gönderin. Gönderiyi kaydetmek için SurveyMonkey hesabınızda oturum açmanız gerekir. Hesabınız yoksa, size ücretsiz bir hesap oluşturma seçeneği sunulur.

Anket sahipleri ve yorumcular tüm yorumları görebilir, yeni yorum ekleyebilir, yorumlara yanıt verebilir, kendi yorumlarını veya yorum dizilerini düzenleyebilir ya da silebilirler.

Anket sahipleri yorum dizilerini çözümleyebilir veya yorum silebilirler.

Bu aşamada, çözümlenen veya silinen yorumların görüntülenmesi mümkün değildir.

İPUCU! Önizleme modu anket tasarımını test etmenizi ve sorulara yorum eklemenizi sağlar. Anket üzerinde kendi düzenlemelerinizi yapmak için, anket sahibinin ekibinin bir parçası olmalısınız. Anket sahibinin ekip abonelik paketi varsa, önizleme sayfasının sağ alt kısmından Erişim Talep Et düğmesini tıklayarak ekibine katılmak üzere anket sahibine bir talep e-postası gönderebilirsiniz. Ekip abonelik paketine sahip değilse bu düğme görünmez ve düzenleme erişimini başka kimseyle paylaşamaz.

 

E-posta Bildirimleri

Anket Sahipleri

Ankete yapılan her yorum veya yanıttan e-posta bildirimi almak için yanıt bildirimleri özelliğinin açık olması gerekir. Yorumlarınız silindiğinde de bir bildirim alırsınız.

Yorumcular

Yorumlarınıza yanıt verildiğinde, dahil olduğunuz yorum dizinlerine yorum eklendiğinde veya yorumunuz anket sahibi tarafından çözümlendiğinde veya silindiğinde e-posta bildirimi alırsınız.

Vazgeçme

E-posta bildirimlerinden birini kullanarak yorum bildirimlerinden vazgeçebilirsiniz. Bunun için bu anketin bildirimlerini yönet öğesini tıklamanız yeterlidir. Daha sonra yeniden dahil olmak isterseniz, e-posta bildirimindeki aynı bağlantıyı kullanarak söz konusu ankete ait yorum bildirimlerini yeniden etkin hale getirebilirsiniz.

Önizleme ve Test bölümünden başkalarını yorum eklemeye davet edebilirsiniz. Böylelikle başkalarının anket tasarımını test etmesini ve sorulara yorum eklemesini mümkün kılan önizleme modunu paylaşmış olursunuz.

Yanıt alın