m

Doğru Veri Toplama ve Gizlilik Uygulamaları

Yanıtları Nasıl Kullanacağınız Hakkında Yanıtlayanları Bilgilendirin

Yanıtlayanlarınıza gizlilik uygulamalarınızı açıklamanız her zaman iyidir. Bunu yapmanız, potansiyel yanıtlayanları rahatlatarak yanıtlanma oranlarını arttırmanıza yardımcı olabilir.

Gizlilik uygulamalarınızı anketinizin giriş sayfasında veya alıcıları anketinizi yanıtlamaya davet eden bağlantıyı içeren e-posta mesajının gövdesinde açıklayabilirsiniz. Anketi kendi gizlilik politikası olan bir kurum adına yürütüyorsanız ilgili olduğu takdirde bu bağlantıyı ekleyebilirsiniz. Veya anketin giriş sayfasında gizlilik uygulamalarınızı tamamıyla açıklayabilirsiniz.

Atlama Mantığı kullanarak gizlilik ilkenizi veya uygulamalarınızı onaylamayan ya da şartlarınızı kabul etmeyen yanıtlayanları engelleyebilirsiniz.

Gizlilik bildirimleri en azından aşağıdakileri içermelidir:

  • Topladığınız kişisel bilgiler: Yanıtları isimsiz olarak mı, yoksa e-posta adresi, bilet numarası vb. ile izleyerek mi topladığınızı belirtin). Ankette istenen kişisel bilgilerin türünü belirtin.
  • Yanıtları nasıl kullanmayı planladığınız: Anketi neden yapıyorsunuz? Anket sonuçları ile ne yapacaksınız?
  • Yanıtların başkalarına açıklanıp açıklanmayacağı: Kimsenin verilerinize erişmesini istemiyorsanız SurveyMonkey hesabınızı başkalarıyla paylaşmayın ve anketinizin sonuçları genele açık olmayacak şekilde ayarlandığından emin olun.
  • Yanıtlayanların yanıtlarına erişimi: Yanıtlayanlar düzeltmek veya haklarında toplanan kişisel bilgilerin silinmesini istemek için yanıtlarına erişebilir mi?
  • Yanıtlayanların sizinle nasıl iletişim kuracağı: E-posta adresinizi ekleyin.

Sizin adınıza yanıtlayanların verilerini nasıl kullandığımızı açıklamak için SurveyMonkey'in Gizlilik İlkesi ve Güvenlik Bildirimi bağlantılarını da ekleyebilirsiniz.

Kişisel Bilgi Toplamayı Sınırlı Tutun

Yalnızca amacınıza ulaşmanız için gereken minimum kişisel bilgi miktarını toplayın. Anketlerinizde hassas bilgiler istemekten kaçının.

SSL Şifreleme Kullanın

SSL şifreleme özelliği sunuyoruz. Bu özellik, yanıtların SurveyMonkey sunucularına güvenli bir şekilde iletilmesini sağlar.

Gizlilik Şartlarınızı Öğrenin

Birçok kurum, kendi veri gizliliği kanunları ve düzenlemelerinin yanı sıra iç politikaları ile yönetilir. Bunları bildiğinizden emin olmalısınız, çünkü anketinizin bu şartlara uygun olduğundan emin olmak sizin sorumluluğunuzdur.

Gizlilik uygulamalarınızı yanıtlayanlarınıza açıklamanız yerinde olur. Gizlilik uygulamalarınızı anketinizin giriş sayfasında açıklayabilirsiniz. Anketi kendi gizlilik ilkesi olan bir kurum adına yürütüyorsanız doğrudan kurumunuzun ilkesine yönlendirebilirsiniz.

Yanıt alın