m

SurveyMonkey Hesabınızı İptal Etme

Atla...

 

Abonelik İptali İlkesi

Ücretli özelliklere erişiminizin kesintiye uğramaması için, ücretli abonelik paketleri varsayılan olarak otomatik yenilenen aboneliklerdir. Aboneliğinizi iptal etmek için istediğiniz zaman otomatik yenileme özelliğini iptal edebilirsiniz.

Otomatik yenileme özelliğini iptal etmek, bir sonraki fatura tarihinde ödeme yönteminizden ücret alınmasını veya fatura ile ödeme yapıyorsanız sonraki faturanın çıkarılmasını engeller. Mevcut aboneliğiniz (ücretini ödemiş olduğunuz süre) etkilenmez, böylelikle abonelik paketiniz bir sonraki fatura tarihinizde düşürülene kadar ücretli özelliklere erişemeye ve avantajlarından faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Avrupa Birliği sınırları içinde bulunuyorsanız ve son 14 gün içinde yeni bir hesaba yükselttiyseniz, Avrupa Birliği Abonelik İptali İlkesini de incelemek isteyebilirsiniz.

 

Otomatik Yenilemeyi İptal Etme

Kendi abonelik paketinize sahipseniz veya bir ekibin Birincil Yöneticisiyseniz, aboneliğinizi iptal etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Otomatik yenilemeyi iptal etmek veya devre dışı bırakmak için:

  1. Sizi ilgilendiren konular hakkında bilgi almak için Özel İptal Durumları hakkındaki bilgileri aşağıdan inceleyin.
  2. SurveyMonkey hesabınızda oturum açın.
  3. Sağ üst köşeden kullanıcı adınızı tıklayın ve Hesabım öğesini seçin.
  4. Fatura Detayları sekmesini tıklayın.
  5. Fatura Profili bölümünden Otomatik Yenileme öğesine gidin.
  6. Otomatik yenilemeyi devre dışı bırakmak veya iptal etmek için otomatik yenileme ayarlarının yanındaki bağlantıyı tıklayın ve adımları takip edin. İptal koşullarını ve hesabınızın düşürüleceği tarihi incelediğinizden emin olun.
Fatura Yöntemine Geçin Yenileme işleminiz için bir sonraki fatura tarihinde otomatik olarak ücretlendirilmek yerine Fatura ile Ödeyin.

Paketim düşürüldüğünde ne olur?

Abonelik paketiniz düşürüldüğünde, abonelik paketi türünüz BASIC (ücretsiz abonelik paketimiz) olarak değişir. Anketleriniz ve verileriniz silinmez, ancak profesyonel bir abonelik paketine yeniden yükseltmezseniz tüm verilerinizi görüntülemenizi sağlayan ücretli özellikleri kullanamazsınız. Bir ekibi iptal ettiğinizde tüm kullanıcı hesaplarınız düşürülür ve ekip sona erer.

 

Özel İptal Durumları

Ödenmemiş Faturalar

Halihazırda ödenmemiş bir faturanız olması durumunda, otomatik yenilemeyi iptal etme seçeneğini göremezsiniz. Hesabınızı iptal etmek için lütfen bize ulaşın.

Satış Destekli Hesaplar

Hesabınızı oluşturmak için satış ekibimizle çalışmış olmanız durumunda, lütfen hesabınızı iptal etmek için bize ulaşın.

HIPAA Etkinleştirilmiş Hesaplar

HIPAA etkinleştirilmiş bir hesabı iptal ettiğinizde, hesabınız fatura döneminizin sonunda askıya alınır. Hesabınız, size yenileme fırsatı vermek adına BAA'da belirtilen süre boyunca korunur. Askıya alma süresinin sonunda, hesap kapatılır ve içindeki tüm veriler silinir.

iOS Uygulaması Hesapları

iOS için SurveyMonkey mobil uygulaması üzerinden bir SurveyMonkey abonelik paketi satın almanız durumunda, faturalar SurveyMonkey yerine Apple tarafından yönetilir. Aboneliğinizi SurveyMonkey yerine söz konusu platformda iptal etmeniz gerekir.

 

Hesap Silme

Hesabınızı Silme

Bir ekibe dahil olmadığınız sürece kendi hesabınızı silebilirsiniz.

Hesabınızı silmek için:

  1. Masaüstü bilgisayar veya laptop üzerinden SurveyMonkey hesabınızda oturum açın. Hesabınızı mobil siteden veya mobil uygulamamızdan silmeniz mümkün değildir.
  2. Sağ üst köşeden kullanıcı adınızı tıklayın ve Hesabım öğesini seçin.
  3. Sayfanın altına inerek Hesabı kalıcı olarak sil öğesini tıklayın.
  4. Hesabı silmek için adımları takip edin ve sağlanan tüm bilgileri incelediğinizden emin olun.

Ekipten Kullanıcı Silme

Ekipten kullanıcı silmek için, ekibin Birincil Yöneticisi veya Yöneticisi olmanız gerekir.

Ekip Silme

Ekip silmek mümkün değildir. Bunun yerine ekibin Birincil Yöneticisi aboneliği iptal edebilir veya daha fazla bilgi için bize ulaşabilir.

Silinen Hesabı Geri Yükleme

Hesabınızı veya ekibinizdeki hesaplardan birini silerseniz, hesap anında devre dışı kalır ve hesabı sildiğiniz tarihten itibaren 90 gün içinde kalıcı olarak silinmeye programlanır. O tarihe kadar hesap ve anket verileri veritabanımızda saklanır. Kalıcı olarak silinmeden önce bize ulaşırsanız hesabı geri yüklememiz mümkün olabilir.

 

İadeler

Aboneliğin iptal edilmesi veya bir hesabın silinmesi durumunda, aboneliğinizde kalan sürenin ücreti size otomatik olarak iade edilmez.

Çoğu durumda, aboneliğinizin bitiminden önce otomatik yenilemenin iptal edilmesi, abonelik döneminizin sonuna kadar ücretli özelliklere erişiminiz olacağı anlamına gelir. Ücretli abonelik paketine yalnızca kısa bir süre için ihtiyacınız olması durumunda, aylık abonelik paketimizden faydalanabilirsiniz. Hizmet şartlarımız doğrultusunda, aboneliğinizi iptal ettiğinizde yasal olarak zorunlu olmadığı sürece önceki ücretlendirmeler iade edilmez. Avrupa Birliği'nde bulunan tüketiciler, Avrupa Birliği Abonelik İptali İlkemizde belirtilen iade haklarına sahiptir. Erken iptal durumunda iade yapılmasının yasal olarak zorunlu olduğu başka bir bölgede bulunuyorsanız veya iptaller ya da iadeler hakkında sorularınız varsa, lütfen bize ulaşın.

Bireysel hesabınızı silerseniz, abonelik paketinizde kalan ücretli süreye olan erişiminizi kaybedersiniz. Silme süreci boyunca, mevcut ücretli aboneliğinizde kalan süreden vazgeçmeyi kabul edip etmediğiniz sorulur ve söz konusu kullanılmayan süre için tarafınıza iade yapılmayacağını kabul etmeniz istenir.

Ekibinizden bir kullanıcı silerseniz, söz konusu lisansta kalan ücretli süreye erişiminizi kaybetmezsiniz. Bunun yerine lisans kullanılabilir durumuna gelir; böylelikle ek ücret ödemeden ekibe başka herhangi bir kişiyi davet edebilirsiniz.

 

Aktif Olmayan Hesaplar

Ücretsiz SurveyMonkey veya SurveyMonkey Contribute hesabınızda 3 yıldan daha uzun süre oturum açmadığınızda, hesabınızın aktif olmadığı varsayılır ve kalıcı olarak silinir.

Erişiminizi sürdürmek için hesabınızda oturum açın. Uzun süre aktif olmadığınızda parolanızı sıfırlamanız gerekebilir.

Ücretli bir aboneliği iptal etmek için Hesabım bölümünden Fatura Detaylarına gidin ve otomatik yenilemeyi iptal edin. Hesabınızı veya anket verilerinizi tutmak istemezseniz, hesabınızı silebilirsiniz.

Yanıt alın