m

Şablonlardan Anket Oluşturma

Zamandan tasarruf etmek ve size ihtiyacınız olan verileri sağlayacak dengeli anket soruları sormak için bir SurveyMonkey şablonundan anket oluşturabilirsiniz. Önceden hazırlanmış bu anketlerde kullanılan sorular, önyargıyı azaltmak ve veri toplamaya ilişkin doğru uygulamaları kullanmak amacıyla yazılmıştır.

Şablon üzerinden çalışmaya başladığınızda anketi ve soruları özelleştirebilir, anketinizi yanıtlayanlara göndermeden önce soru ekleyebilir ve düzenleyebilir, soru silebilir ve anketinizin görünümünü ve dokusunu değiştirebilirsiniz.

SurveyMonkey Şablonları

SurveyMonkey şablonundan anket oluşturmak için:

  1. Hesabınızın sağ üst köşesindeki Anket Oluştur düğmesini tıklayın.
  2. Sayfanın altına inerek TÜM ŞABLONLAR öğesini tıklayın.
  3. Mevcut şablonlara göz atmak için soldaki listeden bir kategori seçin veya anahtar kelime kullanarak şablon arayın.
  4. Anket sorularının önizlemesini ve anketin genel bilgilerini görmek için şablonlardan birini tıklayın.
  5. Kullanmak istediğiniz şablonu bulduktan sonra, önizleme alanının altındaki Bu şablonu kullan öğesini tıklayın.
  6. Anketi istediğiniz gibi düzenleyin.

Ücretli Şablonlar

Şablonlar yalnızca ücretli abonelik paketlerinde mevcuttur. Örneğin, 10 üzeri soru içeren birçok şablon, bu soruları eklemek için ücretli bir abonelik paketi gerektirir. 10'dan fazla soru içeren bazı şablonlar tüm abonelik paketlerinde mevcuttur, ancak şablondaki soruları düzenleyebilmeniz için ücretli bir abonelik paketine sahip olmanız gerekir.

Kıyaslanabilir Şablonlar

Kıyaslama simgesi, şablonlara göz atarken sorunun veya şablonun kıyaslanabilir olup olmadığını ifade eder.

Şablon Listesi

Aşağıdaki adımları takip ederek, hesabınızdan tüm şablonlarımıza göz atabilir ve bunları önizleyebilirsiniz. Veya şablon listesini görüntüleyebilirsiniz, ancak hesabınızda göreceğiniz şablonların hepsi bu listede bulunmaz.

Ekip Şablonları

Bir ekibin Birincil Yöneticisi veya Yöneticisi iseniz, kendi şablonlarınızı oluşturabilir ve ekibinizdeki herkesin bu şablonları ekip Kütüphanesinden kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir ekip üyesiyseniz Kütüphanedeki ekip şablonlarından yeni bir anket oluşturabilir veya anket oluştururken şablon bulabilirsiniz.

Anket şablonu ile başlayın. Şablon üzerinde çalışmaya başladığınızda anketi ve soruları özelleştirebilir, soru ekleyebilir ve düzenleyebilir, soru silebilir ve anketinizin görünümünü ve dokusunu değiştirebilirsiniz.

Yanıt alın