m

CSV Dışa Aktarımları

ÜCRETLİ ÖZELLİK: Anket sonuçlarını dışa aktarmak için ücretli abonelik paketiniz olmalıdır.

Anket sonuçlarınızı CSV (Virgülle Ayrılmış Değer) şeklinde dışa aktarabilirsiniz. CSV dışa aktarımları, Excel veya Numbers gibi elektronik tablo yazılım programlarında açılır. Dışa aktarım örneklerine bakın »

Anket sonuçlarınızı dışa aktarmak için:

 1. Anketinizin Sonuçları Analiz Et bölümüne gidin.
 2. Sayfanın üstündeki Farklı Kaydet düğmesini tıklayın.
 3. Dosyayı dışa aktar öğesini tıklayın.
 4. Bir dışa aktarım türü seçin: Tüm Özet Verileri veya Tüm Yanıt Verileri.
 5. CSV (veya XLS) biçimini seçin, dışa aktarım seçeneklerinizi belirleyin ve Dışa Aktar düğmesini tıklayın.
 6. Sol kenar çubuğunda DIŞA AKTARIMLAR alanında dosyayı bilgisayarınıza indirmek için dışa aktarımı tıklayın. Dışa aktarım dosyaları 14 gün boyunca burada saklanır.

Tüm Özet Verileri

Tüm Özet Veriler dışa aktarımları anket sonuçlarını soruya göre düzenler. Soru türüne bağlı olarak CSV dışa aktarımda şunlar bulunur:

 • Soru ve yanıt seçeneklerinin metinleri
 • Her yanı seçeneği için yanıt sayısı ve yüzdesi
 • Soruyu cevaplayan ve atlayan yanıtlayan sayısı

Yorum Kutularından, Metin Kutularından veya Diğer yanıt seçeneği ya da yorum alanı bulunan sorulardan alınan yanıtları görmek için dışa aktarırken açık uçlu yanıtları dahil et seçeneğini işaretlediğinizden emin olun. Böylece aldığınız her ucu açık yanıt için ek bir elektronik tablo indirilir.

Dışa aktarımın iki dosya türü ile geldiğini göreceksiniz: CSV ve XLS. Her ikisi de aynı bilgileri içerir. Aralarındaki fark, CSV'nin virgülle ayrılmış alanlarla düz metin şeklinde kaydedilirken XLS dosyalarının zengin metin ve hücrelerle ayrılmış alanlar içerebilmesidir. CSV dosyasına ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsanız XLS dosyalarını açın, bunların kullanımı genellikle çoğu kişi için daha kolaydır.

Tüm Yanıt Verileri

Tüm Yanıt Verileri dışa aktarımları anket sonuçlarını yanıtlayana göre düzenler. CSV dışa aktarımları Tüm Yanıt Verileri için listelenen bir dışa aktarım biçimi değildir, ancak XLS dışa aktarımını seçerseniz ZIP dosyasında hem XLS hem de CSV dosyası bulunur.

CSV Dosyasını Açma

Dışa aktarımınıza CSV dosyasını açma talimatlarını içeren bir Beni Oku dosyası ekleriz. Çoğu durumda CSV dosyasını çift tıklayarak açabilirsiniz. Böylece varsayılan elektronik tablo programınız açılır.

Bazı durumlarda, dosyayı açmanıza yardımcı olması için Metin İçe Aktarım Sihirbazı kullanmanız gerekebilir. İstenen durumlarda Sınırlandırılmış, Virgül ve Metin seçeneklerini işaretlediğinizden emin olun. Şu durumlarda Metin Alma Sihirbazını kullanın:

 • Anketinizde Unicode kullandıysanız ve karakterler doğru şekilde görüntülenmiyorsa
 • Verilerin tümü bir sütunda görünüyorsa
 • Anketinizden alınan veriler, kesir veya puan yerine tarihe dönüştürüldüyse
Anket sonuçlarınızı bir CSV tablosuna aktarın. Tüm Özet Veriler dışa aktarım dosyasında, her sorunun yanıt sayısını ve yüzdesini içeren veri tabloları bulunur.

Yanıt alın