m

Fatura Detaylarınız, Faturalarınız ve Ödeme Geçmişiniz

Fatura Detaylarınızı İnceleme

Fatura detaylarınızı incelemek için:

  1. SurveyMonkey hesabınıza giriş yapın.
  2. Sağ üst köşedeki kullanıcı adınızı tıklayın.
  3. Açılır menüden Hesabım seçeneğini tıklayın.
  4. Fatura Detayları sekmesini tıklayın.
İPUCU! Giriş yaptıktan sonra doğrudan Fatura Detaylarınıza gitmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

Nasıl Faturalandırılacaksınız?

Yıllık abonelik paketine kaydolduğunuzda, peşin olarak bir yıllık ödeme yaparsınız. Aboneliğiniz siz iptal edene kadar 12 ayda bir otomatik yenilenir.

Aylık abonelik paketine kaydolduğunuzda, her 1, 2, 3 veya 6 ayda bir olmak üzere fatura sıklığınızı seçebilirsiniz. İlk fatura döneminiz için ödemeyi peşin olarak yaparsınız. Ardından aboneliğiniz, siz iptal edene kadar seçtiğiniz fatura sıklığı doğrultusunda otomatik yenilenir.

Bir ekibe dahilseniz, birden fazla hesap için tek seferde ödeme yaparken konsolide fatura sürecinin nasıl işlediğini açıklayan Ekip Faturaları bölümünü inceleyin.

Fatura Profiliniz

Fatura Detaylarınızdaki Fatura Profili bölümü, abonelik paketinizin genel maliyetini ve bir sonraki ödemenizin vadesini sunar.

Öğe
Açıklama
Abonelik Paketi TürüHesabınızda mevcut olan özellikler. Her abonelik paketinde mevcut olan (veya olmayan) özellikler hakkında bilgi almak için Abonelik Paketleri ve Fiyatlandırmalar sayfasını inceleyin.
Fatura SıklığıNe kadar sıklıkla ödeme yapacağınızı belirtir. Fatura dönemi olarak da bilinir. Başka bir deyişle, abonelik paketinizin otomatik yenilenme sıklığıdır.
Bir Sonraki Fatura TarihiOtomatik yenileme ayarlarına bağlı olarak, ücretli abonelik paketinizin otomatik yenilendiği veya düşürüldüğü tarihtir.
Otomatik YenilemeAboneliğinizin bir sonraki fatura tarihinizde otomatik yenilenmesi veya düşürülmesidir. Daha fazla bilgi: Otomatik Yenileme
Bir Sonraki Fatura TutarıBir sonraki fatura tarihinde ödenmesi gereken tutar.

Video Özeti

Faturalar ve Makbuzlar

Fatura Detaylarınızın Fatura Geçmişi bölümünde, geçmiş ve gelecek faturalarınızın kaydını içeren İşlem Geçmişi sekmenize giden bir bağlantı bulunur.

Abonelik paketinizin ödemesini fatura ile yapmanız durumunda, ücretli abonelik paketinizi aktif halde tutmak için bir sonraki fatura tarihinizden önce tüm ödenmemiş faturalarınızı ödemeniz gerekir. Ödemenin nasıl yapılacağı ve banka bilgilerimiz, faturanın üzerindedir.

Fatura Detaylarını Düzenleme

Ödeme Yöntemi ve Fatura Adresi

Ödeme yönteminizi ve fatura adresinizi, Fatura Detaylarınızın Ödeme Bilgileri bölümünden güncelleyebilirsiniz. Hesabınızda düzenleyebileceğiniz ayrıntılar ödeme yönteminize bağlıdır.

Abonelik paketinizin ücretsiz abonelik paketine düşürülmesi durumunda, fatura detaylarınızı düzenlemek için hesabınızı tekrar ücretli bir abonelik paketine yükseltmeniz gerekir. Ödeme sırasında ödeme bilgilerinizi ve fatura adresinizi güncelleyebilirsiniz.

Ödeme Yöntemi
Açıklama
Hemen ÖdeyinOtomatik yenilemenin etkin olması durumunda, ödeme yönteminiz buraya kaydedilir ve ödemeniz bir sonraki fatura tarihinizde otomatik olarak gerçekleştirilir. Ödeme yöntemi ayrıntılarını, bir sonraki fatura tarihinizden önce istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz. Fatura adresi, ödeme yöntemiyle ilgili olan adresle aynı olmalıdır.
Faturayla ÖdeyinFaturayla ödeme yapmanız durumunda, bir sonraki fatura tarihinden 45 gün önce size ve fatura ilgilinize e-posta ile bir fatura gönderilir. Faturanızda listelenecek olan fatura adresini, bir sonraki faturanız hazırlanmadan önce istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapıp bu kartı varsayılan ödeme yöntemi olarak kaydetmediğiniz sürece, bir önceki faturanızı ödemek için kullandığınız ödeme yöntemi hesabınıza kaydedilmez.
İPUCU! Bir sonraki yenileme tarihinizde otomatik olarak ücret alınmasındansa e-posta ile bir fatura almak istiyorsanız faturayla ödeme yapabilirsiniz.
Faturalar

Bir sonraki faturanızın hazırlanmasından önce düzenlediğiniz sürece, fatura üzerinde görünen fatura adresini Fatura Detaylarınızın Ödeme Bilgileri bölümünden güncelleyebilirsiniz. Fatura Detayları sekmesinde yaptığınız değişiklikler yalnızca sonraki faturalara yansıtılır. Düzenlenmiş bir faturanın güncellenmesi gerektiğinde lütfen bize ulaşın.

Fatura İlgilisi

Fatura Detaylarınızın Fatura İlgilisi bölümünden Fatura İlgilisini ekleyebilir veya düzenleyebilirsiniz.

Bir fatura ilgilisi eklemeniz durumunda, oturum açmadan hesabınız için ödeme yapabilmeleri adına bu ilgililere fatura e-postaları gönderilir. Ayrıca Fatura Detayları sekmesine eklediğiniz e-posta adresinden iletişime geçmeleri şartı ile, hesabınıza ilişkin her türlü fatura sorusu konusunda bize ulaşabilirler.

Fatura Ülkesi ve Para Birimi

Ücretlendirildiğiniz para birimi, fatura ülkesine, abonelik paketi türüne ve ödeme yöntemine bağlıdır. Fatura ülkesini Fatura Detaylarınızın Ödeme Bilgileri bölümünden güncelleyebilirsiniz. Ancak fatura ülkenizin ödeme yönteminizin yerleşik olduğu ülke ile eşleşmesi gerekir.

Bazı durumlarda, fatura ülkesini düzenleyemeyebilirsiniz. Lütfen daha fazla bilgi için bize ulaşın.

Diğer Konular

Faturalamaya ilişkin diğer konular hakkında daha fazla bilgi için bu yardım kategorisini inceleyin: Ödemeler ve Ücretler

Hesabım bölümündeki Fatura Detayları sekmesinden ödenmesi gereken yaklaşan faturalara erişebilir, bir sonraki fatura tarihinizi kontrol edebilir, ödenmiş faturalarınızı yazdırabilir, ödeme ve fatura bilgilerinizi düzenleyebilir ve hesabınıza bir fatura ilgilisi ekleyebilirsiniz.

Yanıt alın