m

Soru Türleri

Bir soru eklemek için, Anketi Tasarla bölümündeki kenar çubuğunda yer alan OLUŞTURUCU bölümünden soruyu anketinize sürükleyip bırakın.

Anketinize eklemeden önce her soru türünün örneğini görmek için, Anketi Tasarla bölümünün sol kenar çubuğundaki OLUŞTURUCU bölümünde farenizi herhangi bir soru türünün üzerine getirin. Bu örnekleri devre dışı bırakmak için herhangi bir soru türünün üstüne gelin ve Oluşturucu araç bilgilerini gizle öğesini seçin.

İstediğiniz zaman soruları düzenleyebilirsiniz, ancak anket yanıt topladıktan sonra bazı düzenleme sınırlamaları geçerli olur.

Soru TürüAçıklama
Çoktan Seçmeliİnsanların yanıt seçenekleri listenizden bir yanıt seçmesini isteyin.
Onay Kutularıİnsanların yanıt seçenekleri listenizden birden fazla yanıt seçmesine izin verin.
Görüntü Seçmeliİnsanların görüntü yanıt seçenekleri listenizden bir veya daha fazla görüntü yanıtı seçmesini isteyin.
Aşağı Açılır MenüBir yanıt seçmeleri için yanıt seçeneklerinden oluşan bir açılır menü listesi verin. Böylelikle ülke, eyalet ve ilçe gibi seçeneklerden oluşan uzun bir listeniz varsa yerden tasarruf edebilirsiniz.
Yıldızlı DeğerlendirmeYanıtlayanların ifadeyi yıldız, kalp, başparmak veya gülücüklerden oluşan görsel bir ölçekle değerlendirmesini isteyin.
Matris/Değerlendirme ÖlçeğiYanıtlayanların aynı sütun seçeneği grubunu kullanarak bir veya birkaç satır öğesini değerlendirmesini istiyorsanız Matris/Değerlendirme Ölçeği sorusu kullanın. Matris sorusunu, satır başına birden çok yanıt veya tek bir yanıt toplayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Her yanıt seçeneğine ağırlık atamak istediğiniz zaman, matris sorusunu bir değerlendirme ölçeği sorusuna da dönüştürebilirsiniz.
Dosya YüklemeYanıtlayanların yanıtlarına bir dosya eklemelerini mümkün kılın.
KaydırmalıYanıtlayanlardan, interaktif bir kaydırıcıyı sürükleyerek bir öğeyi ya da açıklamayı sayısal bir ölçekte değerlendirmelerini isteyin.
Aşağı Açılır Menü MatrisiYanıtlayanlardan aynı ölçü grubunu kullanarak birkaç öğeyi değerlendirmelerini isteyin. Açılır menüde gösterilen, önceden belirlenmiş bir yanıt listesinden yanıt seçebilirler.
DerecelendirmeYanıtlayanlardan sayısal açılır menüleri kullanarak veya sürükleyip bırakarak seçeneklerden oluşan listeyi tercih ettikleri sırayla derecelendirmelerini isteyin.
Net Promoter® ScoreMüşterilerinize Net Promoter® Score sorusunu sorarak kurumunuz, markanız, ürününüz veya hizmetiniz ile ilgili müşteri memnuniyetini ölçün. Sonuçlarınızı analiz ederken puanınız otomatik olarak hesaplanır.
Tek Metin KutusuYanıtlayanların sorunuza karşılık kısa bir metin veya sayısal yanıt yazmasını istiyorsanız tek metin kutusu ekleyin. Yanıt uzunluğunu belirleyebilir ve sayısal bir değer, tarih biçimi veya e-posta adresini zorunlu kılıp doğrulayabilirsiniz.
Birden Fazla Metin KutusuTek bir soruyla birden fazla kısa metin veya sayısal yanıt toplayın. Yanıt uzunluğunu belirleyebilir ve sayısal bir değer, tarih biçimi veya e-posta adresini zorunlu kılıp doğrulayabilirsiniz.
Yorum KutusuYanıtlayanlardan ucu açık, yazılı geri bildirim toplamak için yorum veya kompozisyon kutusu kullanın.
İletişim BilgileriAd, adres, e-posta ve telefon numarası gibi, yanıtlayanın ilgili iletişim bilgilerini toplamak için bu soru türünü kullanın.
Tarih/SaatYanıtlayanlardan belirli bir tarih ve/veya saat girmelerini isteyin.
MetinYanıtlayanlarınıza fazladan içerik veya açıklama sunmak için anket tasarımınıza ek metinler ekleyin.
GörüntüBir görüntü dosyası yükleyerek veya web üzerindeki bir görüntünün URL adresini belirterek anketinize görüntü ekleyin.
Metin A/B TestiYanıtlayanların iki veya daha fazla farklı metne nasıl tepki vereceğini öğrenin. Karşılaştırmak istediğiniz metin değişkenlerini girin, sonra her mesajı görecek yanıtlayan yüzdesini belirtin.
Görüntü A/B TestiYanıtlayanların iki veya daha fazla farklı görüntüye nasıl tepki vereceğini öğrenin. Karşılaştırılacak görüntüleri verin, sonra her görüntüyü görecek yanıtlayan yüzdesini belirtin.
İPUCU! OLUŞTURUCU'dan da sayfalar ekleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi: Sayfa Ekleme ve Yönetme

Önceden Yazılmış Sorular

Soru Bankasında kendi anket metodolojistlerimiz tarafından oluşturulmuş ve onaylanmış yüzlerce soru bulunur. Soru Bankasını kullanmanız, önyargıyı azaltır ve anket sorularınıza en doğru yanıtları almanızı sağlar.

Ucu açık ve ucu kapalı birçok soru türümüz bulunur. Bir sorudaki ayarlar, sorunun toplayacağı veri türünü denetlemenize olanak sağlar. İstediğiniz verileri alacağınız soru türünü seçtiğinizden emin olun.

Yanıt alın