m

Anket yanıtlarım isimsiz ve güvende mi?

Anonimlik

Anketi oluşturan kişi, yanıtları isimsiz olarak toplamayı veya yanıtlayanları takip etmeyi tercih edebilir.

Anketi oluşturan kişi, kişisel bilgileri iki şekilde toplayabilir: (1) ankette kişisel bilgilerinizi açıkça sorarak ve (2) belirli bilgileri otomatik olarak toplamak için anket toplayıcı seçeneklerini yapılandırarak.

Toplayıcı adı verilen birçok anket dağıtma yöntemi sunulur. Her toplayıcı türü, anket yanıtlama deneyimini ve hangi yanıtlayan bilgilerinin kaydedildiğini etkileyen farklı ayarlara veya toplayıcı seçeneklerine sahiptir.

  • Facebook Messenger toplayıcıları hariç tüm toplayıcılar, anketi oluşturan kişinin İsimsiz Yanıtlar özelliğini açmasını veya kapatmasını mümkün kılar.
  • Facebook Messenger toplayıcıları hariç tüm toplayıcılar, anketi oluşturan kişinin IP adreslerini izleme özelliğini açmasını veya kapatmasını mümkün kılar.
  • E-posta Daveti toplayıcıları, anketi oluşturan kişinin e-posta davetlerini izlemesini mümkün kılar.
  • Facebook Messenger toplayıcısı ile kaydedilen her yanıt, yanıtlayanın Facebook'taki adı ve soyadı ile bağlantılı olacaktır. Bu durumda bu özelliğin devre dışı bırakılması mümkün değildir. Bu toplayıcı türü, IP adreslerini de kaydetmez. Facebook, Facebook Messenger'ın sağlayıcısı olarak yanıtlara erişime hakkına sahip olabilir. Daha fazla bilgi için lütfen Facebook Veri İlkeleri'ni inceleyin.

Gizlilik

Anket oluşturan kişiler, hizmetlerimizi kullanarak oluşturdukları anketlerde geçerli olan ve kişisel bilgilerinizi nasıl kullanacaklarını açıklayan gizlilik ilkelerine sahip olabilirler.

  • Bu tür ilkeleri okumanızı veya gizlilik uygulamaları hakkında soru sormak için doğrudan anketi oluşturan kişiye ulaşmanız önerilir.
  • Anketi oluşturan kişi, toplama yöntemini anketin giriş kısmında açıklamamışsa lütfen yanıtın isimsiz olup olmayacağını doğrulamak için bu kişiyle iletişime geçin.

Gizlilik İlkemizi ve yanıtlayanların kişisel bilgilerini nasıl kullandığımızı inceleyin.

Güvenlik

SurveyMonkey kullanıcılarının güvenlik ve gizlilik endişelerini ciddiye alır. Kullanıcı verilerinin güvende tutulmasını sağlama ve kullanıcılarımızın SurveyMonkey deneyimini mümkün olduğu kadar verimli ve yeterli kılmaya yetecek ölçüde kişisel veri toplama amacındayız. Ayrıca verileri mümkün olduğunca rahatsız etmeyecek şekilde toplamayı hedefliyoruz. Verilerinizin yeteri kadar korunduğuna dair size güvence vermek için güvenlik altyapımız ve uygulamalarımız hakkında şeffaf olmaya çalışıyoruz. Daha fazla bilgi almak için Güvenlik Bildirimimizi inceleyin.

Anketinizin URL adresi https:// ile başlıyorsa anket yanıtlarınız güvenli, SSL şifreli bir bağlantı üzerinden gönderiliyor demektir. Bir anketin bu hizmeti sunup sunmaması, anketi oluşturan kişinin bu özelliği etkinleştirip etkinleştirmemesine bağlıdır.

Yanıtların anonim olarak toplanması veya yanıtlayanların kişisel bilgilerinin alınması, anketi oluşturan kişiye bağlıdır. https:// ile başlayan URL'ler, SSL şifreleme ile gönderilir. Daha fazla bilgi için Gizlilik İlkemizi ve Güvenlik Bildirimimizi okuyun.

Yanıt alın