m

Sayfa Ekleme ve Yönetme

Uzun bir soru listesini düzenleyip ayırmak için anketinizde birden çok sayfa kullanın. Böylece yanıtlayanlarınızın anketi yanıtlaması kolaylaşır; yanıtlayanlar ilerlediklerini hisseder ve bir sonraki sayfaya her geçişlerinde kısmi yanıtları kaydedilir.

Sayfa Ekleme

Anketinizdeki herhangi bir sayfanın altındaki + Yeni Sayfa öğesini tıklayarak bu noktaya yeni bir sayfa ekleyebilirsiniz.

Veya kenar çubuğunun OLUŞTURUCU bölümünde yeni bir sayfa ekleyebilir veya mevcut bir sayfayı bölebilirsiniz:

ÖğeAçıklama
Giriş SayfasıAnketin başına bir giriş sayfası ekler.
Yeni SayfaAnketinizde yeni bir sayfa oluşturur. Sayfayı anketin sonuna eklemek için tıklatabilir veya sayfayı anketteki başka bir sayfanın ardına sürükleyip bırakın.
Sayfa SonuMevcut bir sayfayı ikiye böler. Sayfa sonunu iki sorunun arasına sürükleyip bırakın. Sayfa sonunu geri alamazsınız. Geri almak için sayfayı silin ve içindeki tüm soruları yukarıdaki veya aşağıdaki sayfaya taşıyın.

Sayfaları Yönetme

Herhangi bir sayfanın üst kısmında bulunan Diğer İşlemler menüsünü tıkladığınızda aşağıdaki seçenekler görüntülenir:

İşlemAçıklama
Sayfayı kopyalaSayfayı yineleyin ve ankette nereye yerleştireceğinizi seçin. Sayfadaki tüm sorular, kopyalanan sürüme eklenir; ancak (Rastgele Sayfa Seçimi anketteki tüm sorulara uygulanmamışsa) Sayfa Atlama Mantığı veya Rastgele Sayfa Seçimi gibi mantıklar kopyalanan sürüme aktarılmaz.
Sayfayı taşıSayfayı ankette başka bir konuma taşıyın. Sayfa Atlama Mantığı ve Rastgele Sayfa Seçimi, sayfaya uygulanmış olarak kalır; bu nedenle anketi yanıtlayanlara göndermeden önce mutlaka mantık yollarını etraflıca test edin.
Sayfa bilgilerini düzenleSayfa başlığını ve sayfa açıklamasını düzenleyin.
Sayfayı silSayfayı anketinizden kaldırır. İçindeki tüm soruları silmeyi veya önceki ya da sonraki sayfaya taşımayı seçebilirsiniz.

Sayfa Başlıkları ve Açıklamaları

Sayfa başlığı veya açıklaması eklemek için anketinizdeki herhangi bir sayfanın hemen üstündeki + Sayfa Başlığı düğmesini tıklayın.

Kenar çubuğunun SEÇENEKLER bölümünden sayfa başlıklarını göstermeyi veya gizlemeyi seçebilirsiniz.

Sayfa Numaraları

Kenar çubuğunun SEÇENEKLER bölümünden sayfa numaralarını göstermeyi veya gizlemeyi seçebilirsiniz.

Sayfa Mantığı

Sayfa Atlama Mantığı, Rastgele Soru Sıralama veya Rastgele Sayfa Sıralama özelliklerini uygulamak için sayfanın üstündeki Sayfa Mantığı düğmesini tıklayın.

Kenar çubuğunun OLUŞTURUCU bölümünde yeni bir sayfa ekleyebilir veya mevcut bir sayfayı bölebilirsiniz. Bir sayfayı kopyalamak, taşımak veya silmek için herhangi bir sayfanın üstündeki Diğer İşlemler menüsünü tıklatın.

Yanıt alın